Sinoba logg H

 

 

 

Sinoba årsmöte 2018

 

Medlemmar i Sinoba är välkomna till föreningens årsmöte den 13 april, kl 10.00 – 11.30 i Essity Hygiene and Health AB:s lokaler, Waterfront Building, Klarabergsviadukten 63, Stockholm. Föranmälan (namn och telefonnr) till Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. är obligatorisk! Ange även om du planerar att delta i lunchen (kl 12.00), samt ev. restriktioner avseende mat.

Motioner skall vara inne senast den 30 mars 2018, och skickas till Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

Bifogade handlingar:

Bokslut för 2017 kommer att finnas utlagt vid årsmötet. Medlemmar som önskar ta del av bokslutet dessförinnan kan höra av sig till Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.

Sinobas stadgar finns att läsa på vår hemsida: Sinoba stadgar.

Välkomna!

Gregor Larsson
Ordförande

icon-bli-medlem

Bli medlem

Som medlem kan du Fråga Sinoba och skriva i Forum.
Ditt medlemskap har betydelse för föreningens framgång.

Bli medlem i Sinoba

icon-forum

Certifiering

Här kan du läsa och ladda ner dokument om certifiering av kontinensmottagning.

Läs mer

icon aktuellt

Aktuellt

Läs det senaste om urininkontinens, överaktiv blåsa och andra blåsproblem.

Läs nyheter